Občinske nagrade in priznanja članom Društva Šola zdravja v letu 2021

Društvo Šola zdravja je že zelo prepoznavno in cenjeno v slovenskem okolju o čem govorijo tudi občinske nagrade.  V letu 2021 so naši člani oziroma skupine Društva Šola zdravja prejeli naslednje občinske nagrade, priznanja, plakete (kronološko od najnovejših naprej) :

– Plaketa Mestne občine Nova Gorica – Društvu Šola zdravja in Šoli zdravja Nova Gorica – za desetletno delo vanje na prostovoljni osnovi, ki poleg skrbi za ohranjanje fizične kondicije predvsem starejših občank in občanov promovira tudi skrb za zdrav način življenja. Kot prostovoljci se vključujejo v društva na področju športa, sociale in kulture in svoje izkušnje delijo z drugimi. (podelitev bo predvidoma septembra 2021)

Hana Premrl je nagrajenka občine Bled za uspešno vodenje in razvoj Medgeneracijskega centra Bled, številnih programov in projektov kamor je pripeljala tudi Šolo zdravja.

Helena Španovič je nagrajena s Priznanjem občine Krško za krepitev zdravja občank in občanov v letu 2020.

Frančiška Horvat in Božena Lavrič – športnici leta 2020 v svoji kategoriji iz domžalske skupine

– častni član DŠZ Ubald Trnkoczy – Piran – prejemnik Tartinijevega priznanje (7. 2. 2021) – priznanje je bilo podeljeno Ubaldu Trnkoczyju, članu  piranske Šole zdravja, uveljavljenemu filmskemu in TV režiserju, umetniškemu fotografu, avtorju in soustvarjalcu ter pobudniku številnih fotografskih razstav ter avdiovizualnih projektov. »V svoj objektiv je za vedno ujel mnoge kulturne elemente snovne in nesnovne dediščine naših krajev ter njihove naravne znamenitosti in poskrbel za trajno promocijo ter prepoznavnost kulturne in naravne dediščine Občine Piran.«

– Nagrado mestne občine NM so podelili tudi vodji skupine Šola zdravja NM – Portoval 1, upokojenki Darinki Smrke za dolgoletne uspehe in predano delo na področju prostovoljstva ter promociji zdravega življenjskega sloga v novomeški občini. V Katalogu MONM je novomeški župan mag. Gregor Macedoni takole zapisal glede letošnjih nagrajencev: “Osrednje osebe letošnjih priznanj in nagrad so ljudje, ki so se v najboljši luči izkazali pri prostovoljnem, humanitarnem, izobraževalnem in ljubiteljskem delu.  Večini nagrajencev je skupna ljubezen do športa. In šport vendarle je odlika Novomeščanov; na športnega duha smo ponosni, kakor smo ponosni tudi na kulturo in umetnost. Prav zavedanje, kaj vse nas odlikuje kot Novomeščane, je treba ob takšnih slovesnostih obujati vedno znova. V duhu praznovanja se spominjamo tudi nagrajencev preteklega leta, ki se prav tako odlikujejo na področjih raziskovanja, znanstvenega dela, humanitarnosti, gospodarstva ter na zdravstvenem področju. Naj vam bodo njihove življenjske zgodbe v navdih in naj vas spomnijo tudi na vse ljudi, ki so v 656-letni zgodovini krojili ustroj Novega mesta. “

Pri nagrajenki Darinki Smrke so v istem katalogu zapisali: “Maja 2014 je pet prostovoljk v Novem mestu ustanovilo prvo skupino Šole zdravja Novo mesto – Portoval 1 in že v prvem letu se ji je pridružilo šestdeset članic in članov. Skupino od vsega začetka vodi Darinka Smrke, ki je tudi ena od ustanoviteljic skupine. Od ustanovitve prve skupine do danes je Darinka Smrke sodelovala pri ustanovitvi trinajstih skupin v Mestni občini Novo mesto. Vzpostavila je sodelovanje z vrtci in osnovnimi šolami v Novem mestu, z RIC Novo mesto pa sodeluje pri izobraževanju vaditeljev prostovoljcev in v programu vseživljenjskega učenja ter z Zdravstvenim domom pri izvajanju preventivnega programa. Konec leta 2019 je postala vodja podružnice Šola zdravja Novo mesto, aktivna pa je tudi v Društvu upokojencev Novo mesto.
Darinka Smrke vodi prostovoljno delo zelo organizirano in učinkovito, predvsem pa deluje povezovalno pri različnih projektih v lokalnem okolju. Pomen njenega dela se kaže tudi v blaženju stisk zaradi osamljenosti ter v graditvi medsebojnih stikov med starejšimi in tudi med različnimi generacijami. V času omejitev zaradi epidemije koronavirusa Covid-19 se je to med drugim odrazilo v številnih
klicih oz. pogovorih med člani Šole zdravja, v pomoči pri nabavi iz trgovin, ob zadnjem potresu na Hrvaškem pa tudi z zbiranjem finančnih sredstev za sorodnika članice, prizadetega v potresu.

Romana Ivačič -Sevnica – Posebna pohvala 2020 (Športnik leta 2020 – 4. 3. 2021) – ki se je zanjo zahvalila na družbenem omrežju: »Prejeto zahvalo jemljem kot priznanje Društvu Šola zdravja, predvsem vsem, ki so zaslužni, da je jutranja vadba 1000 gibov v sevniški občini doživela tak uspeh. Spomnimo se, da je idejo v Sevnico leta 2016 prinesel Zdravko Stopar, Društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica je omogočilo predstavitev, Mira Lorenčič in Mici Jeler pa sta z vaditeljicami iz Brežic v letu 2017 postavili na noge prvo skupino. Pri tem je veliko pomagal tedanji predsednik Športne zveze Sevnica Rok Vodenik. Mici Jeler je ves čas srce in motor te vadbe, najbolj zaslužna za ustanovitev novih skupin, hvaležni pa smo ji tudi, da stalno skrbi za zdravje ’oranžnih majic’ z zakladnico nasvetov. Vsi vaditelji in vaditeljice, pa vsi udeleženci in udeleženke doprinesemo k temu, da jutra začnemo z druženjem, nasmehom in razgibavanjem. Idejo o pomenu telesne vadbe bomo še naprej širili v krajevne skupnosti naše občine, vadili z mladimi v vrtcih in šolah, skrbeli za imunski sistem in ostali zdravi. Prisrčna hvala, da ste s pohvalo ovrednotili naše delo!«

 

Povezane Objave

Izpostavljeno

ARHIV OBJAV
Prihajajoči dogodki