Usposabljanje strokovnega kadra – Metoda “+300 gibov”

Usposabljanje strokovnega kadra - Metoda "+300 gibov"

V sredo, 12. 11. 2025, smo izvedli usposabljanje za metodo +300 gibov – dodatne vaje, ki se bodo v skupinah Društva Šola zdravja izvajale po jutranji vadbi 1000 gibov. Te vaje so nadgradnja programa 1000 gibov in ne predstavljajo njegovega nadomestka.

Predavatelj je bil Simon Jurmić, dipl. kineziolog, ki je tudi pripravil večino gradiva za priročnik. Strokovni sodelavci so na usposabljanju obravnavali didaktiko poučevanja ter se dogovorili o načinu izvajanja samega usposabljanja na terenu. Namen usposabljanja – da bodo strokovni sodelavci znanje prenašali naprej vaditeljem vadbenih skupin Društva Šola zdravja po Sloveniji.

Metoda +300 gibov vključuje 15 vaj ter dodatno vajo za krepitev medeničnega dna. Namen vaj je krepitev celega telesa, ohranjanje oziroma povečanje mišične mase ter izboljšanje celostnega zdravja. Po osvojitvi metode vadba traja 15–20 minut.

Program je zasnovan premišljeno, v sodelovanju s Fakulteto za šport, z upoštevanjem dejstva, da se bo vadba izvajala na terenu. Izbrani rekvizit – elastični trak – je bil izbran zaradi svoje lahkosti, prenosljivosti in cenovne dostopnosti.

Zapisala Zdenka Kavčič

(klikni na sliko za povečavo čez celoten zaslon)

Povezane Objave

Izpostavljeno

ARHIV OBJAV
Prihajajoči dogodki